Pec pod Sněžkou 16, apartmán C12 Kontaktní formulář


Aktivity Pec pod Sněžkou

Lyžování a snowboarding

Díky unikátní poloze apartmánu můžete obout lyže za dveřmi apartmánu a dojet až k lanovkám v Peci pod Sněžkou. SkiResort Pec pod Sněžkou je součástí SkiResortu Černá Hora a řadí se tak mezi největší lyžařská střediska v České Republice. Lyžařské centrum se skládá z 10 vleků s přepravní kapacitou 9 620 osob/hod a jedné čtyřsedadlové lanovky, celkově je pro vás připraveno 11 km upravených tras, nejdelší a nejlépe osvětlená sjezdovka pro noční lyžování nebo freestyle park.

Cyklistika

Pokud patříte mezi milovníky cyklistiky a cykloturistiky, jistě uvítáte početné okolní tratě, které jsou značeny podle náročnosti. Jestli se chcete vydat na hřebeny hor, můžete využít lanovku pro překonání výškového rozdílu, přepravu kol zajišťují lanovky na Hnědý vrch, Portášky, ale také lanovka na Černou Horu v Jánských Lázních. V letních měsících jsou pro cyklisty připravené cyklobusy, které vám pomůžou s přepravou na vámi vybraná místa a tratě. Pokud patříte mezi vyznavače extrémních sportů, nebo byste si jen chtěli, zvýšit hladinu adrenalinu v krvi, je v Peci připravena sjezdová trať pro horská kola.

Snowtubing

Nasedněte společně s celou rodinou do nafouknuté pneumatiky a vydejte se zdolávat ledové koryto, to je oblíbená adrenalinová atrakce pro celou rodinu snowtubing, kterou najdete v centru Pece pod Sněžkou, na Velké pláni.

Nordic walking

Nordic walking, doslovně severská chůze je nový způsob zdravé a kondiční chůze, vhodný pro všechny věkové kategorie. Jedná se o sportovní chůzi, ve které vám pomáhají speciální hole a přinášejí velmi efektivní způsob pohybu. Půjčovna vybavení v centru Pece pod Sněžkou.

Bruslení

Pokud rádi obujete brusle a projedete se po ledu, navštivte boudu Máma, které přes zimu mění svůj tenisový kurty na kluziště. Pokud nemáte brusle nezoufejte, zapůjčení bruslí je v ceně.

Houbaření

Okolní lesy a krajina skýtají ideální podmínky pro houbaření, především v blízkém okolí apartmánu je pravidelně nalézáno velké množství pravých hřibů.

Běžkaření

V okolí Pece pod Sněžkou si přijdou na své i běžkaři, sky alpinisté a milovníci zimní turistiky. Krkonošská magistrála, běžkařská stezka, která měří cca 80 km a vede od Harrachova do Žačléř je během zimní sezóny neustále upravena a umožňuje navštívit krásná zákoutí krkonošských hor.

Turistika

Okolí Pece pod Sněžkou, stejně jako celé krkonošské hory nabízí velké množství tras, po kterých se můžete dostat na vrcholky nejvyšších českých hor, místa s krásnými výhledy na okolní krajinu a umožňují prozkoumávat panenskou krajinu.

Monkey park

Pro děti, ale i dospělé se skrývá spousta atrakcí přímo v centru Pece pod Sněžkou v Relax Parku. Největší atrakcí celého parku je první krkonošská bobová dráha, která je 900 m dlouhá, z toho 700 m sjezdu. Bob v některých místech dosahuje rychlosti až 40 km/h, pokud sebou máte ratolesti, nemusíte mít strach, boby jsou dvou místné. Novinkou jsou kryté boby, díky kterým si můžete vychutnat radost z jízdy i během deště, nebo sněžení. Další, ale neméně zábavou atrakcí je lanový park Monkey park, který se skládá z 22 lanových překážek a 4 přemostění přes řeknu i přehradu. Samotný vstup do lanového parku je velmi originální, začíná na věži umístěné nad peckou přehradou a jejím přejezdem. Pokud patříte mezi fyzicky méně zdatné, nemusíte mít strach, každý projde parkem dle vlastních možností, pod neustálým dohledem pracovníků parku. V areálu Relax Parku jsou také umístěny tři nerezová skluzavky, každý o délce 55 m, které můžou využít jak děti, tak dospělí, ke sjezdu jsou připraveny speciální podsedáky. Dalšími atrakcemi Relax Parku jsou také trampolíny, které mají nosnost až osm lidí, horolezecká stěna a lukostřelba.